Kuźnia kadr.

Tytuł mojego felietonu, może trochę trąci poprzednią epoką słusznie minioną, ale świetnie pasuje do faktów które chcę opisać.

Społeczna Straż Rybacka Powiatu Dzierżoniowskiego kojarzy się Wam z problemami, powiedzmy wprost represjami, choć powoli zaczynacie zmieniać postrzeganie SSR.

Wielu wędkarzy zaczyna doceniać nasze działania, widząc i porównując to co było, a co jest obecnie. Myślę i mam nadzieje cofając się pamięcią wstecz że, to zauważacie.

Społeczną Straż Rybacką nie tworze ja jako komendant powiatowy ale szeregowi strażnicy, i to Oni są przysłowiową solą naszej formacji.

Większość strażników SSR naszego powiatu, poza działalnością w SSR, poświęca również aktywnie swój czas, w swoich macierzystych Kołach PZW i Stowarzyszeniach Wędkarskich.

Przedstawię Wam dwie przykładowe sylwetki strażników, o to one:. Radosław Działa-straznik SSR współredaktor naszej strony internetowej SSR, w ciągu kilku lat wykazał się talentem organizacyjnym w macierzystym kole i w SSR. Dziś Radek jest komendantem Grupy SSR-Bielawa, samodzielnym administratorem strony internetowej koła PZW Bielawa, Vice-Prezesem Koła Bielawa.

Jak widzicie Radek ma bardzo dużo obowiązków i zajęć oraz cieszy się zaufaniem wielu osób.

Następną osobą, strażnikiem SSR, jest Rafał Kozłowski. Rafał został powołany do SSR w marcu br. W miesiącu maju został współredaktorem naszej strony SSR. Ale już w miesiącu lipcu został samodzielnym administratorem strony internetowej koła PZW Diora.

Jak zauważyliście wygląda na to że, nie mam szczęścia do współredaktorów strony, a może z SSR wychodzą samodzielni administratorzy stron internetowych?

Oczywiście Radek i Rafał którzy administrując już swoimi stronami internetowymi nie są wyjątkami aktywności strażników SSR, są tylko przykładami działalność strażników w takich organizacjach wędkarskich jak Koła PZW, i w Stowarzyszenia.

Opisałem tylko dwa przykłady a właściwie sylwetki dwóch strażników. Proszę uwierzcie mi że, jest wielu, wielu, strażników SSR, poświęcających swój czas miedzy SSR a macierzystą organizacją wędkarską.

Z dumą mogę powiedzieć że, SSR jest przysłowiową kuźnią kadr.

A może się mylę?

Może to organizacje wędkarskie są kuźnią kadr dla Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Dzierżoniowskiego.

Zostawiam to do Waszej oceny i komentarzy.

Z wędkarskim pozdrowieniem Wiesław Rykalski.