Wizyta za miedzą czyli Gościniec nad Bukówką?

Za górami, za lasami, działa Grupa Społecznej Straży Rybackiej Kamienna Góra. Wstęp do artykułu zapożyczyłem z jakiejś bajki, ale cała relacja z naszej wizyty nad Bukówką będzie rzetelnym opisem wraz foto-relacją.

Od kilku miesięcy próbowałem wraz z Komendantem SSR Kamienna Góra którym jest Mirosław Kurzeja, ustalić jakiś termin spotkania integracyjnego naszych grup SSR. Wreszcie po wielu przekładanych terminach ustaliliśmy datę spotkania (10.08.2014r), czyli naszego przyjazdu nad Bukówkę.

Wraz zemną, Społeczną Straż Rybacką Powiatu Dzierżoniowskiego reprezentowali: Andrzej Łyczek, Daniel Wolbach, Rafał Kozłowski,                     Mariusz Gołąb, Tomasz Bartman.

Zrobiliśmy składkę na paliwo, i ruszyliśmy dwoma samochodami.

Z Dzierżoniowa na Bukówkę jest 70 km w jedną stronę, spokojna jazda zajmuje około 1.10 min. Miejscem naszego spotkania był przepiękny tytułowy Gościniec nad Bukówką. Gościniec nad Bukówką, jest to kompleks wypoczynkowy (zapraszam do you tube poniżej) w którym znajdziemy miejsce noclegowe w domkach lub na polu namiotowych, wifi, wypożyczalnie rowerów, konie do jazdy, restauracje, teren do point bola, i wiele, wiele, innych atrakcji.

Po powitaniu zasiedliśmy na świeżym powietrzu pod parasolem, przy kawie i herbacie. Prowadziliśmy rozmowę o zasadach funkcjonowania naszych formacji, finansowaniu, efektach działania, specyfiki terenu. Podsumowując naszą prawie dwugodzinną dyskusję, z satysfakcją mogę powiedzieć, że strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Dzierżoniowskiego są tak samo skuteczni w działaniu jak nasi koledzy z SSR Kamienna Góra. Z ukrywaną zazdrością spoglądaliśmy na jednolite uniformy jakie nosili nasi gospodarze, a zakupione przez fundatorów?

Zostawiliśmy nasze auta na parkingu gościńca, i przesiedliśmy się do samochodów naszych gospodarzy, ruszając na objazd powiatu Kamienna Góra. Nasza delegacja to zacięci spinningiści, a ja na dodatek jestem początkującym muszkarzem. Dlatego widząc z okna samochodu wiele kilometrów przepięknej rzeki Bóbr, snuliśmy głośno plany rychłego sprawdzenia rybostanu rzeki Bóbr. Na rzece Bóbr można łowić metodami: Spinning i mucha.

W trakcie zwiedzania akwenów powiatu Kamiennogórskiego, nasi gospodarze „spisali" wędkarza łowiącego na rzece Bóbr który popełnił dwa wykroczenia z RAPR.

Zwiedzanie zakończyliśmy na przepięknym zbiorniku Bukówka, gdzie nasi gospodarze czekali z pontonem o napędzie elektrycznym.

Koledzy Andrzej Łyczek, Tomasz Bartman, wsiedli na ten ponton z jednym z gospodarzy, opływając zbiornik dookoła, a my zaś spacerem ruszyliśmy na zwiedzanie malowniczo położonej Bukówki.

Zbiornik Bukówka (Jezioro Bukowskie (Lubawka) ma prawie 190 hektarów powierzchni, a w najgłębszym miejscu głębokość wynosi 24m.

Brzeg Bukówki jest idealny do biwakowania z czego korzystają mieszkańcy ościennych powiatów, widzieliśmy rejestracje samochodów z Wałbrzycha, Świdnicy, Strzelina, Strzegomia i wiele innych miejscowości. Można rozbić namiot przy samej wodzie wraz parkowaniem samochodu i to wszystko za darmo, bez żadnych opłat.

Kiedy nasze wilki morskie, przepraszam jeziorowe, dobiły do naszego brzegu, udaliśmy się na posiłek do gościńca.

O godzinie 15 ruszyliśmy do domu.

Spędziliśmy w powiecie Kamienna Góra kilka niezapomnianych godzin.

Dziękuje serdecznie naszym gospodarzom za tak wspaniałe przyjęcie.

Cieszę się że przyjedziecie do nas w dniu 14.09.2014r, w rewanżu zwiedzicie powiat Dzierżoniowski.

Z wędkarskim pozdrowieniem Wiesław Rykalski.