GRUPA MOBILNA

Witam kolegów wędkarzy i strażników SSR, chcę was poinformować, że powstała nowa grupa strażników w powiecie dzierżoniowskim, która ma za zadanie, współpracę i wspólne kontrole z Policją i Państwową Strażą Rybacką. Grupa ta powstała podczas szkolenia strażników, które odbyło się 20-01-2011 na polecenie Komendanta Powiatowej Społecznej Straży Rybackiej w Dzierżoniowie do w/w grupy zostało powołanych 16 strażników z Kół PZW oraz Stowarzyszeń wędkarskich w powiecie dzierżoniowskim.

Grupa została nazwana jako,, MOBILNA GRUPA POWIATOWEJ SPOŁECZNEJ STRAŻY RYBACKIEJ ''

Do zadań mobilnej grupy należą:

Kontrola wód w powiecie dzierżoniowskim

Grupa będzie kontrolowała zbiorniki wodne w obecności Policjanta lub Strażników PSR.

Kontrole będą odbywać się o każdej porze dnia czy nocy, podczas kontroli będzie przynajmniej 4 strażników, którzy będą kontrolować porządek nad wodą oraz przestrzeganie Regulaminu danego zbiornika oraz przestrzeganie przepisów RAPR ( Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb)

Mobilna Grupa chce wkrótce przystąpić do programu ,, BEZPIECZNA GMINA BEZPIECZNY POWIAT''

O wynikach grupy będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej SSR Dzierżoniów.

Koledzy strażnicy PSRR, którzy chcą przystąpić do grupy mogą zgłaszać się do Komendanta Powiatowej Społecznej Straży Rybackiej w Kole PZW Miejskie w Dzierżoniowie przy ul. Strzelniczej 2 we wtorki i piątki od godz. 17: 00 do 19: 00 lub pod telefonem, który znajdziecie na naszej stronie SSR Dzierżoniów.

Pozdrawiam Radosław Działa.