Ograniczenie połowu karpia do 1 sztuki na stawie w Bratoszowie.

Witam, z przykrością stwierdzam że bardzo wielu wędkarzy naszego powiatu, nie interesuje się zmianami w zasadach wędkowania w Okręgu PZW Wałbrzychu. Niestety takie zaniechanie kończy się dla nich w przykry finansowo sposób.
Pisząc te słowa nie mam na celu straszenia wędkarzy,             lecz uświadomienie że, lekceważenie nowo-wprowadzanych przepisów nie popłaca.

Przejdę do meritum sprawy, zarządy kół PZW w naszym powiecie czasami zmuszone są do podjęcia obostrzeń w zasadach wędkowania na akwenie wodnym na którym są gospodarzem.

Co jest tego przyczyną? Powiem wprost, nieetyczni wędkarze!!!

Jako strażnik stykam się z wędkarzami którzy łamią z premedytacją przepisy RAPR.
Przykład od 1 lipca do 10 września ujawniono 27 wykroczeń z Ustawy o Rybactwie śródlądowym.
Dwie trzecie tych spraw zakończyło się postępowaniem mandatowym, reszta spraw będzie miała swój epilog w sądzie.

Najnowszą zmianą w/w zasadach, jest ograniczenie połowu karpia do 1 sztuki
w ciągu doby, na stawie w Bratoszowie, administrowanym przez Koło PZW Pieszyce.

Są wędkarze którzy twierdzą że nic nie wiedzą o opisywanych przez zemnie zmianach, bo nikt ich o tym nie poinformował? Przyznam szczerze że irytują mnie takie stwierdzenia i zapytam czy policja drogowa przejmuje się tym że, kierowca nie wiedział o nowo wprowadzonych zmianach w kodeksie drogowym!
Czy wysyła się do kierowców na adres domowy takie informacje!
Takie stwierdzenie-pomysł o wysyłaniu do wędkarzy informacji o zmianach, usłyszałem od jednego z łowiących?

Ja zapytam a gdzie znajomość RAPR w którym czytamy:

Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb

III. OBOWIĄZKI WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW

2.Przed przystąpieniem do wędkowania, wędkarz zobowiązany jest do ustalenia do kogo należy wybrane przez niego łowisko i czy nie obowiązują na nim dodatkowe ograniczenia, poza zawartymi w niniejszym Regulaminie.

Poniżej znajdziecie link do strony Zarządu Okręgu w Wałbrzychu, dotyczący zasad wędkowania na wodach PZW w naszym powiecie.

Pozdrawiam Wiesław Rykalski.