Panie Bogdanie jest pan człowiekiem z zasadami, za które pana szanuje, ale jeżeli ktoś łamie ustawę o Rybactwie (Art. 8. 4 w odległości mniejszej niż 50 m od budowli i urządzeń hydrotechnicznych piętrzących wodę;), Ja nie mogę i nie chcę, nikogo upominać.

Dlaczego?

Sprawa z jednego z łowisk w naszym powiecie, podlegli mi strażnicy, z uzasadnianego powodu chcieli tylko upomnieć-pouczyć dwóch wędkarzy.

Niestety znaleźli się wędkarze którzy rozpętali z tego powodu piekło, oskarżając strażników o ochronę kłusowników. Było postępowanie wyjaśniające itd. A ja doszedłem do wniosku, wykroczenie-notatka-sprawą zajmuje się PSR.

Posiadanie karty wędkarskiej zobowiązuje!

Pozdrawiam serdecznie

• Bogusław Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

Panie Wieśku co do tego biednego wędkarza co nie czyta regulaminu i tablicy , na łowisku w Owieśnie , którego SSR Bielawa straszy mandatem, to jest właśnie śmieszne .Panowie powiem tak-- raz w tygodniu ,kobieta z domu go wypuściła na ryby, chłop się cieszył że mógł się wyrwać od niej ,nad wodę , nie przeczytał tablicy i co takiego strasznego się stało .Takie wielkie wykroczenie , była zmiana na tablicy wędkarze jeszcze wszyscy nie wiedzą i co, najlepiej karać a może zwrócić tylko uwagę lub dać ostrzeżenie słowne . A nie cieszyć się jak małe dzieci że złapali wędkarza Niedzielnego . Prawdziwi kłusownicy łowią na siatki na pupy ,sznury ich łapać. A nie wędkarzy, którzy zapomnieli czy coś przeoczyli przez nieuwagę .Trzeba być też człowiekiem i wtedy będzie lepiej dla wszystkich.....Pozdrawiam Bogdan .

Panie Bogdanie, pan i 95% wędkarzy naszego powiatu to uczciwi ludzie. Jedziecie nad wodę odpocząć, zrelaksować się.

Niestety jest promil pseudo-wędkarzy który niszczy nasze wody, wyławia wszystko co pływa.
    Panie Bogdanie sam pan widzi co się dzieje, nikt nie otrzyma kary za nic!
    Jakaś podstawa prawna do mandatu jest?

Co do kłusowników z sieciami, Państwo polskie nie jest zainteresowanie w zwalczaniu kłusownictwa w czystej postaci!!! Dlaczego?

Przykład podstawy do mandatu z humorem, cały brzeg wolny, a wędkarz łowił:

pozdrawiam serdecznie

• Bogusław Data dodania: 6 lat temu Oceń: 2 + / -

To Cała prawda są tylko mandaty i kary dla wędkarzy, na prawdziwego kłusownika nie ma rady