Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Martwe dusze w Internecie?

Sześć lat temu nie potrafiłem nawet włączyć komputera. Dziś tj. będąc po pięćdziesiątce prowadzę strony internetowe, potrafię obsługiwać z pakietu MS Office Microsoft-u, oczywiście Linux też nie jest mi obcy. Jeżeli potrzeba, to „obrabiam" zdjęcia, montuję materiały filmowe.

Nie traktujcie proszę tych słów jako samo-gloryfikację mojej osoby, ale jako przykład, że można oswoić komputer nawet w takim wieku, w jakim ja jestem i w takim stopniu, w jakim ja potrafię. Przejdę do meritum sprawy. Dużo pracuję z komputerem, surfuję w sieci codziennie, dlatego pragnę podzielić się z Wami z moimi spostrzeżeniami.

 

Odwiedziłem niezliczoną ilość stron PZW i przyznam szczerze, że przerażająca większość z tych stron to uboga namiastka tego co nam wędkarzom się należy.

 

W 2009r na zjeździe krajowym delegatów PZW szeroko omawiano sprawy tzw. „cyfryzacji" kół PZW i o ile pamiętam, poszły za tym jakieś uchwały:  http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/22797/pliki/w_sprawie_kierunkow_dzialania_polskiego_zwiazku_wedkarskiego_w_latach_20092013.pdf (patrz. punkt 10 i 11. nast. II/5 i 6 itd.).

 

Minęły cztery lata i co, i nic. Z małymi wyjątkami praktycznie nie się zmieniło! W roku 2013 następna Uchwała http://www.pzw.org.pl/home/cms/161/zaloz_strone_na_pzworgpl

Polecam przeczytać całość.

 

Dziś są możliwości techniczne w rejestrowaniu np.: zebrania walnego wyborczego, zarybienia naszych wód, zawodów wędkarskich. Takie rzeczy nie są niczym nadzwyczajnym. Dodatkowo dodam, że prowadzenie kartotek wirtualnych członków w całym PZW jest możliwe od zaraz, więc dlaczego tkwimy w epoce XX wieku?

 

Przykładowo prowadzenie opłat rocznych przez Internet, co przekłada się na przysyłanie pocztą do domu karty plastikowej z chipem (tak jak bankomatowej) jest możliwe. Efektem tego byłoby oczywiście to, że mało który wędkarz postawił by swoją stopę w macierzystym kole.

 

Straż Rybacka w trakcie kontroli wędkarza odczytywała by czytnikiem wszystkie dane, zdjęcie, i opłaty, a nawet kary. Czy to science-fiction? Nie, to technologia ogólnie już dostępna i stosowana, ale wątpię, że w ciągu najbliższej dekady będzie w PZW wprowadzona!

 

Teraz zła twarz Internetu!

 

 

Niestety Internet niesie za sobą inne problemy.

 

Są to tzw. Trolle. Wikipedia-Trollowanie (trolling)- antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami. Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji. Typowe miejsca działania trolli to grupy listy dyskusyjnefora internetoweczaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie, w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie.) Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie .

 

Takie zachowania mają również miejsce nawet na stronie głównej PZW. Trolle czyli tytułowe  „martwe dusze" które posługują się fałszywymi loginami, komentują praktycznie wszystkie publikacje. Są trolle, które posiadają kilka loginów dla zwiększenia znaczenia swego „zdania".

 

Na stronie SSR, którą prowadzę są też tacy ludzie. Publikuje również na portalu http://ddz.doba.pl. Portal ten bardzo cenie za szybkość przekazywanie informacji, po prostu są zawsze na bieżąco. Z dobą jest jak z disco polo, nikt się nie przyznaje do słuchania, a wszyscy nucą. Niestety większość komentarzy wpisują trolle, również pod moimi publikacjami.

 

Czy jest na to sposób? Jest! Za namową  kolegów adminów, którzy prowadzą również podobne strony internetowe, skopiowałem IP. i teksty komentarzy na portalu doba.pl osób, które mnie obraziły lub oczerniły w roku 2014r. Czekam żeby ktoś w tej chwili mnie sprowokował, abym złożył przeciw tej całej grupie zawiadomienie do prokuratury z art. 212 kk, lub art.216 kk.

 

Nauczyłem co niektórych kultury nad wodą, czas na naukę kultury i zachowania w sieci. Korzystam z doświadczeń jednego z komendantów powiatowych SSR w okręgu jeleniogórskim. Mówiąc potocznie oddawał sprawy każdego z trolli do prokuratora, robił to dotąd aż, trolle przemieniły się w łagodne baranki. Wielu osobom przyszło zapłacić grzywny, a co niektórzy przypłacili uprawiany „trolling" swoim zdrowiem (stres) wiedząc o nieuchronności kary.

 

Wracając do strony SSR, którą administruję (http://www.ssrdzierzoniow.pzw.org.pl) myślę, że i tu za namową kolegów adminów, który wprowadzili pewne zasady na swoich stronach i ja wprowadzę również takie same. Posumujmy! Troll=martwa dusza. Duchy są od straszenia, a nie od komentowania.

 

Zawsze powtarzam, że prawdziwy mężczyzna nigdy nie wstydzi się swego nazwiska!!!

 

Z wędkarskim pozdrowieniem Wiesław Rykalski.                                                                                                                                                   

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Bogusław Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  Popieram Pana, Panie Wieśku, trzeba tępić chamstwo i takich trolli. Pozdrawiam ,,,,Bogdan

 • RYKALSKI WIESŁAW Data dodania: 6 lat temu Oceń: 4 + / -

  zubero62

  Mirku umawialiśmy się na przełom maj-czerwiec, dogadamy się co do dnia, ale ważne że się spotkamy!
  Pozdrawiam serdecznie!

 • Kurzeja Agnieszka, Mirosław, Kamil Data dodania: 6 lat temu Oceń: 4 + / -

  mirmon

  Kolego Wisławie popieram Cię w 100%. Czekam na wzajemne spotkanie w sezonie letnim i oczywiscie wzajemną wymianę doświadczeń dotyczących społecznej pracy w SSR . Pozdrawiam Serdecznie

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jak dobrze znasz Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb.
Słabo
Pobieżnie
Dobrze
Bardzo dobrze
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin