Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Podsumowanie naszej sondy.

Zadając Wam pytania w naszej sondzie, nigdy nie wiem jakie będą Wasze odpowiedzi, krótko mówiąc jak będziecie głosować?  

Podsumujmy wyniki naszej sondy?

 

Głosowało prawie 500 internatów, sonda funkcjonowała 13 tygodni, w tym czasie naszą stronę odwiedziło ponad 33 tysiące użytkowników.

 

Jak glosowaliście?

 

Na pytanie „Czy strażnik społecznej straży rybackiej powinien być umundurowany?" Wasza odpowiedz na tak 81%, na nie 7%, nie mam zdania 12%, przyznam zaskoczyła mnie taka odpowiedz.

 

Wygląda na to że, prawe wszyscy wędkarze chcą, wręcz wymagają od strażników SSR naszego powiatu noszenia jednolitego ubioru?

 

Problemem jest to że, w regulaminie SSR powiatu dzierżoniowskiego nie ma żadnego zapisu o umundurowaniu, noszeniu naszywek, emblematów, itp. Od czasu do czasu na zebraniach SSR wraca sprawa emblematów-naszywek, które poza odznaką były by dodatkowym oznaczeniem strażnika. Sprawa rozbija się o fundusze na zakup emblematów-naszywek dla 44 strażników powiatu dzierżoniowskiego.

Może kiedyś znajdzie się sponsor i strażnicy SSR będą nosić z dumą na bluzach moro emblematy naszej formacji.

 

Na marginesie, emblemat który nosili by strażnicy SSR trzeba zaprojektować, ponadto wzór-projekt emblematu musi zatwierdzić Starosta Powiatu Dzierżoniowskiego.

 

Następna odpowiedz na pytanie „Czy jesteś za tym aby, funkcjonowała Społeczna Straż Rybacka Naszego Powiatu?" Tak 70%, nie 30%.

 

Wygląda na to że, 2/3 pytanych jest za naszą Społeczna Strażą rybacką, nic dodać nic ująć.

 

Mamy dość łowiących którzy łamią nagminnie lub drastycznie nasze przepisy, dlatego na to pytanie „Czy jesteś za tym aby wędkarz który popełnił ciężkie wykroczenia z Ustawy o Rybactwie Śródlądowym, np. łowienie na trzy wędki, przetrzymywanie i zabieranie ryb chronionych wymiarem lub okresem ochronnym itp., poniósł karę taką jak: „ Odebranie zezwolenia bez terminowo-czyli zakazanie łowienia do końca życia.(wydalenie z PZW) 59 %, Odebranie zezwolenia na okres 1-2 lat czyli zakazanie łowienia czasowe (czasowe zawieszenie w prawach członka PZW). 16%,Tylko upominać i pouczać.25%.

Podsumowując, 75% pytanych jest za wykluczeniem czasowym lub bezterminowym wędkarzy łamiących przepisy.

 

Czyli mamy już naprawdę dość nieetycznych wędkarzy!

 

 

Czy jesteś zwolennikiem zarybiania karpiem lub zaprzestania zarybiania karpiem?

 

Jak głosowaliście?

 

Jestem zwolennikiem karpia i uważam że, powinno się zarybiać tym gatunkiem ryby dwu-trzykrotnie w ciągu roku nasze akweny wodne-odp - 59%

Chcę zaprzestania lub zarybiania tylko symbolicznie karpiem naszych akwenów wodnych. W miejsce karpia chcę zarybień takimi gatunkami jak: lin, płoć, wzdręga, jaź, leszcz, itp.odp - 41%

 

Jak widać większość pytanych jest za zarybianiem karpiem, choć 10% różnica-przewaga nie świadczy o tym że preferujemy tylko karpia jako ryby wiodącej w naszych stawach, a wielogatunkowość (zarybianie) ma coraz więcej zwolenników.

 

Nasza sonda nie jest w 100% miarodajna ale, jest namiastką naszych odczuć.

 

Z wędkarskim pozdrowieniem Wiesław Rykalski.

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Gdyby w całym PZW, wprowadzono zasadę „złów i wypuść” czyli zakaz zabierania ryb do domu, to czy dalej pozostał byś członkiem PZW i łowił tylko zgodnie z ta zasadą?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin